Сред заразените в дома са настанени лица и част от персонала
20 души от домуващите и персонала в старческия дом „Мария Луиза“ в Свищов са дали положителни проби за коронавирус, предаде БНР.
При изследването на 34 души от персонала и на още толкова от възрастните хора положителни са резултатите на 30 на сто от тестваните в старческия дом в Свищов. „Въведени са допълнителни мерки”, заяви заместник-кметът на Свищов Анелия Димитрова и допълни: „Направили сме необходимата организация, изолирани са на отделен етаж с отделен персонал, който да се грижи само за тях. Те са в добро състояние. Работим седем дни с един и същ персонал, който е здрав. Купили сме кислородни концентратори“.
За последното денонощие в област Велико Търново от коронавирусна инфекция са починали 17 души. На болнично лечение са 237 пациенти.
По публикацията работи: Моника Цанкова
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment