Коронакризата доведе до бърз напредък на новите технологии и внедряването им в обществото. През следващата година ще можем да използваме и телефон, който убива микробите
Британска компания конструира първия изцяло антибактериален смартфон, който възпрепятства разпространението на микробите с 99,9 процента в продължение на 24 часа, пише в. „Дейли мейл“.
Търговската марка на мобилното устройство е Cat S42 и в него са вложени антибактериални материали, които използват сребърни йони. Смартфонът е много здрав и е изцяло водонепроницаем, предава БТА.
Заредените сребърни частици спират бактериите от растеж и самовъзпроизводство. Технологията при това не убива патогените директно.
Апаратът се произвежда от фирмата „Булит“ в британския град Рединг. Смартфонът ще може да бъде закупен през 2021 година.
Използвана е антимикробната технология „Байомастър“. Тя не унищожава активно бактериите и вирусите, но спира разпространението и размножаването на патогените. Като се преустанови самовъзпроизвоството на микробите, техният брой естествено намалява.
Според производителите при технологията „Байомастър“ нейният активен антимикробен агент намалява броя на бактериите с 80 процента през първите 15 минути и с над 99 процента през следващите 24 часа.
По публикацията работи Снежина Раева
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment