По искане на Окръжна прокуратура – Сливен бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Георги К., обвинен в причиняване по непредпазливост смъртта на полицейски служител, настъпила при ПТП, причинено от обвиняемия, който е бил в пияно състояние
По искане на Окръжна прокуратура – Сливен бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Георги К. Той е обвинен за това, че при управление на лек автомобил е нарушил правилата за движение по пътищата, предизвиквайки ПТП, в резултат от което е причинил по непредпазливост смъртта на полицейски служител, който е изпълнявал служебните си задължения. Престъпното деяние е осъществено на 02.12.2020 г. на път, разположен в землището на село Радево, общ. Нова Загора. Обвиняемият е управлявал лекия автомобил в пияно състояние. Престъплението е квалифицирано по чл.343, ал.3, б.„б“, предл.1, вр. чл.343, ал.1, вр. чл.342, ал.1 от НК.
По време на разследването е установено, че пострадалият полицейски служител е изпълнявал служебните си задължения, обслужвайки произшествие на пътя. Той се е намирал в близост до полицейски автомобил, който е бил с включени светлини и в специален режим на работа. Посоченият полицейски автомобил е бил блъснат от превозното средство, управлявано от обвиняемия. В резултат от удара е пострадал полицейският служител, който е транспортиран до МБАЛ – Сливен с тежки наранявания, където по-късно е починал. Георги К. е бил проверен за употреба на алкохол с техническо средство – дрегер. Пробата е показала 0.68 промила на алкохол в кръвта.
Определението на Окръжен съд – Сливен може да бъде обжалвано пред Апелативен съд – Бургас.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment