От болницата заявяват, че пациентите се е наложило да изчакат, защото са докарани наведнъж
Нов абсурд с болни от Covid-19. Пациенти с инвалидност, а някои от тях и с COVID-19 бяха оставени да чакат в коридор на Спешно отделение в пернишка болница. Според очевидци това се е случило при отворена външна врата и температури под нулата.
В тази ситуация се озовава преди дни 65-годишният инвалид с коронавирус Тодор, според положителния му антигенен тест. Той и останалите пациенти от болницата за продължително лечение и рехабилитация в Перник трябвало да бъдат преместени или изписани от там. Причината – РЗИ поставя здравното заведение под карантина за две седмици. Така 12 от болните попадат в Спешното отделение на МБАЛ „Рахила Ангелова”. На мястото близките остават неприятно изненадани от гледката.
„Заварихме меко казано една апокалиптична картина. Останалите болни, които са извозени от профилакториума, бяха настанени в коридора. Някои бяха в количка, други – на носилка по леко облекло. Вратата беше отворена, а навън е -7 градуса”, разказа доц. д-р Петко Петков.
От болницата не откриват вината в тях. Причината за изчакването била многото пациенти, които са докарани наведнъж.
„Изчакали са в коридора, защото когато дойдат 12 души, нямаме места, в които да ги разположим и да бъде топло. Освен това коридорът е отоплен, не е студен чак толкова. Хората са завити с одеяла. Не може да ги качим по отделенията, защото не се знае кой от тях ще бъде хоспитализиран и кой – не”, коментира директорът МБАЛ „Рахила Ангелова” д-р Анатоли Митов.
Лекарите изпращат Тодор за домашно лечение. Трима от петимата лекари в болницата за рехабилитационно лечение са с положителни проби за COVID -19. Един с придружаващо заболяване, а друг след операция.
„Лечебно заведение без медицински персонал не може да осъществява дейност. Няма откъде да бъдат командировани медицински лица”, посочи зам.-кметът на Перник Стефан Кръстев.
Близките на Тодор се опасяват от разпространение на заразата и то не само вкъщи.
„Виждам едно противоречие с цялата идеология в момента с ограничаването на заразата. Ние правим точно обратното – имаме един клъстер, разцепваме го на парчета и го оставяме да прави, каквото и да е нататък”, заключи доц. Петко Петков.
По публикацията работи Снежина Раева
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment