Илон Мъск и неговата авиокосмическа компания SpaceX планират да пуснат в космоса две дистанционно управлявани коли, които да проведат състезание на повърхността на Луната през следващата година
За целта SpaceX е наела Франк Стивънсън, известен с дизайна си на автомобили на Ferrari, BMW и McLaren, съобщи днес изданието Business Insider, цитирано от БНР.
Той коментира, че „това е проект, който помага да се развият иноваторите на бъдещето, позволявайки им да мечтаят на едро и да осъзнаят, че нищо не е невъзможно. Космосът е очарователно място, остава неизползвано за начинаещи дизайнери и с нетърпение очаквам да споделя част от моите знания за участниците в този иновативен проект“.
Илон Мъск е известен и със своя Tesla Roadster, електрически спортен автомобил, който беше използван като фиктивен полезен товар за тестовия полет на ракетата Falcon Heavy през февруари 2018 г. и в последствие се превърна в изкуствен спътник на Слънчевата система.
По публикацията работи Снежина Раева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment