България

Пиян шофьор блъсна полицейски автомобил и уби полицай

Полицейският автомобил е бил с включени светлини в специален режим на работа и е обслужвал друго пътно произшествие

Полицай е починал в МБАЛ-Сливен след пътен инцидент между селата Радево и Сокол. Това съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Сливен.

На 2 декември, около 20:45 часа, е получен сигнал за настъпило пътно произшествие без пострадали на път ІІІ-556, между селата Радево и Сокол. На място е изпратен полицейски екип на група „Пътен контрол“ към РУ-Нова Загора.

При обслужване на пътното произшествие служебният автомобил е ударен от 39-годишен водач на „БМВ 318“ от град Стара Загора.

Полицейският автомобил е бил с включени светлини в специален режим на работа. В резултат на удара е пострадал полицейски служител. Той е транспортиран до МБАЛ-Сливен с тежки наранявания, където по-късно е починал.

39-годишният водач, причинил произшествието, е с повърхностни наранявания.

Пробата за употреба на алкохол му е показала 0,68 промила.

Той е задържан за 24 часа. По случая е образувано следствено дело на ОСО при Окръжна прокуратура-Сливен.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Моника Цанкова

Скорошни постове

  • България

До края на юли се редуват летни дни, захлаждане и валежи

В последните дни на юли в България се очаква редуване на нормални летни температури с…

преди 24 минути
  • България

МВР започва засилени проверки на товарните автомобили в цялата страна

Вчера Главният секретар на Министерството на вътрешните работи издаде разпореждане за незабавни и засилени контролни…

преди 54 минути
  • България

Двама загинаха при катастрофа край Дупница, тирът не е нарушил закона

От МВР потвърдиха, че товарният автомобил, в който се удари лека кола в събота край…

преди 3 часа
  • България

Млад шофьор се обърна по таван след рязко спиране пред камера за скорост

В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…

преди 20 часа
  • България

Следобедни валежи и гръмотевици на много места, температурите до 34°

Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…

преди 21 часа
  • България

Засилват контрола на товарните автомобили с общи проверки на полиция и „Автомобилна администрация“

Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…

преди 21 часа