Политика

Искрен Веселинов: Гражданите подкрепят позицията ни за Северна Македония

По думите на депутата това, което иска нашата страна от Северна Македония е признаване на историческата истина

Страстите в България се успокоиха, а гражданите подкрепят позицията ни за Северна Македония. Страстите в съседката ни не са спирали. Тепърва Северна Македония има да преоткрие своето истинско минало. Това заяви в сутрешния блок на БНТ депутатът от ВМРО Искрен Веселинов.

„България бе последователна в политиката и позицията си към Скопие, но и бяхме много толерантни. Правителството взе правилна позиция и ще я защитава“, каза още той.

Репресията към България е дълго наслоявана у македонците, допълни депутатът.

Няма драма с темата език, категоричен бе Искрен Веселинов.

„Нашите искания към Северна Македония са много по-скромни от тези на Гърция – нямаме желание за смяна на името на държавата им, а признаване на една историческа истина“, разкри Веселинов.

Народният представител коментира и Бюджет 2021 г.: Това е социален бюджет, който изпълнява обещанията за повишаване на доходите и пенсиите, каза той.

„Пандемията промени икономическата обстановка. Този бюджет постави началото на много нови политики“, съобщи Искрен Веселинов.

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди един час
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди един час
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 2 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 2 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 2 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 3 часа