България

Заради лекари с Covid: Пернишка болница спира да работи

За две седмици се преустановява дейността на Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация /СБПЛР/ в Перник, съобщиха от Регионалната здрава инспекция

Заради положителни проби за COVID-19 на голяма част от персонала, в т.ч. и на трима лекари, със заповед на директора на инспекцията здравното заведение временно спира да работи. Останалите двама лекари са в продължителен отпуск заради други заболявалия.

Настанените в болницата пациенти се изписват. Част от тях са с положителни антигенни тестове, очакват се резултатите и от направените им PCR тестове. Тези от пациентите, които не отговарят на показателите за хоспитализация, ще се приберат по домовете си, останалите се пренасочват към други здравни заведения.

СБПЛР е общинска болница, тя е наследник на бившия Профилакториум.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 10 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 10 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 10 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 10 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 11 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 11 часа