Днес, 22.11.2020 г., дежурен прокурор при Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност четирима обвиняеми – Н. С., Ю. С., М. Ц. и И. Г., за извършена от тях взломна кражба, съобщиха за нашата медия от Прокуратурата.
Четиримата са обвинени в това, че на 22.11.2020 г., около 01,30 ч., в гр. София, ж.к. „Иван Вазов“, в съучастие с неустановено към момента лице, чрез използване на техническо средство са разбили патрон на входна врата на жилище и са отнели чужди движими вещи – бижута и парична сума от 400 лева, собственост на жена, която към момента на извършване на престъплението не се е намирала в жилището си. Сигнал до органите на реда са подали съседи на пострадалата.
Предвид високата обществена опасност на деянието и извършителите, дежурен прокурор при Софийска районна прокуратура е постановил задържане на Н. С., Ю. С., М. Ц. и И. Г. за срок до 72 часа. Предстои да бъде изготвено и внесено искане до Софийски районен съд за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо всеки от тях.
В хода на акцията по задържането на обвиняемите, същите са оказали
съпротива на органите на реда, като е възникнал инцидент, при който
полицейски служител е бил улучен със стоп патрон в крака от свой колега. Пострадалият е настанен в болнично заведение, без опасност за живота.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment