Санитарка в Covid отделението на университетската болница в Бургас е принудена да спи навън, докато дава дежурства. Каква е причината?
Заради обществено недоволство не може да се прибере у дома си в село Равнец, а внуците й са отстранени от училище.
Йорданка Желязкова е командирована от хирургичното в COVID отделението на болницата за 45 дни. Още с първите дежурства се сблъсква със страха на хората в селото й, предава bTV.
Йорданка остава да спи в хирургичното отделение. В селото й обаче недоволството продължава.
„Бях дежурна 12 часа, приключи ми смяната и отидох на плажа, под Моста – там спах. Каква е моята вина, че съм решила да помагам на хората?”, разказва през сълзи Йорданка.
Кметът на Бургас възмутен от случая със санитарката: Изпитах срам и гняв
Родителите от селото са разделени – едни са против внуците й да влизат в клас, други – предлагат алтернатива.
От сряда двете деца, които са в първи клас, са отстранени от часове в училище. По-късно едното е развило грипоподобни симптоми.
В селото са категорични – или санитарката да не се прибира, докато работи в COVID отделението, или внуците й да не ходят на училище.
По публикацията работи Снежина Раева
Апелативният съд във Варна потвърди присъдата на Окръжния съд в Шумен по дело срещу директор…
Тайната на заплатите скоро може да остане в миналото. В ефира на „Нова Нюз“ експерти…
Кучетата в България са изложени на нарастващ риск от заразяване с паразитната болест дирофилариоза, известна…
Двама мъже на 35 и 33 години са задържани в Берковица след сбиване, при което…
Бившият министър на отбраната на България Тодор Тагарев коментира ситуацията в Украйна и Близкия изток…
37-годишна жена е задържана в Шумен, след като е установено, че управлява автомобил след употреба…
Leave a Comment