България

Фатален инцидент: 7-месечно бебе почина след като е било изтървано от майка си

Британска гражданка причинила смърт по непредпазливост на 7-месечното си бебе е задържана от служители на РУ-Велинград

Няколко дни денонощна работа бяха необходими на криминалистите от РУ-Велинград под наблюдението на прокуратурата, за да изяснят случая.

Всичко започнало на 8 ноември, когато в РУ-Велинград бил подаден сигнал от Филиала за спешна медицинска помощ в курортния град. Медиците съобщили, че при тях е постъпило 7-месечно бебе, докарано от родителите му. Лекарите само установили смъртта на детето, а обясненията на майката, която е британска гражданка и на бащата от Велинград били противоречиви.

Тялото било транспортирано за аутопсия в отделение по съдебна медицина в МБАЛ-Пазарджик, а двамата родители били задържани в ареста на РУ-Велинград. С тях започнали да работят криминалисти, а случая е докладван на дежурен прокурор от Районната прокуратура в курорта.

Не след дълго съдебните лекари установили, че смъртта на момченцето е причинена в резултат на причинена тежка черепно-мозъчна травма. В помощ на разследващите бил изпратен и екип психолози от Института по психология на МВР.

Така станало ясно, че във въпросната нощ майката изпуснала детето, като по този начин по причинила по непредпазливост тежката травма и последвалата смърт.

С постановление на наблюдаващ прокурор арестът на жената е удължен със 72 часа. Районния съд във Велинград е наложил на чужденката най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“.

Работата по случая продължава, води се досъдебно производство.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 3 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 3 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 3 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 3 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 3 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 3 дни