Живков искаше по лека мярка, но съдът днес реши той да остане в ареста
Бившият зам.-министър по околната среда и водите Красимир Живков остава в ареста. Това реши Апелативният специализиран съд, предаде БГНЕС. Живков искаше по-лека мярка за неотклонение.
Той беше сред арестуваните при специализирана акция на ДАНС и прокуратурата в София, Русе, Плевен и Монтана на 28 май. Задържани тогава бяха и братята Атанас и Пламен Бобокови. Единият от тях – Атанас, и в момента е в ареста с най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража”.
На 29 септември държавното обвинение съобщи, че 16 756 тона отпадъци, сред които 7 756 тона опасни, са открити при огледи, извършени във връзка с образуваното досъдебно производство от Специализираната прокуратура срещу организирана престъпна група с участието на длъжностни лица, по което обвиняеми са Атанас Бобоков, Пламен Бобоков, Красимир Живков. Отпадъците са намерени в землищата на населени места в четири области.
По публикацията работи: Моника Цанкова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment