Българският тенисист следва да се изправи срещу третия поставен Стефанос Циципас или германеца Ян-Ленард Щруф, които се изправят един срещу друг утре
Григор Димитров започна по отличен начин участието си на силния турнир от сериите АТП 500 във Виена, след като победи световния номер 18 Карен Хачанов от Русия със 7-6(6), 6-3 в първия си мач в австрийската столица.
Това бе първа среща между Димитров и Хачанов, като руснакът започна по-уверено и проби рано за преднина от 3-1, но българският тенисист върна пробива веднага и изравни резултата, след което двамата взимаха подаванията си до тайбрек. В него Гришо спечели първите три точки, но след това Хачанов взе пет поредни разигравания за аванс от 5-3. Димитров все пак събра играта си в решаващия момент и успя да се наложи с 8-6 при втория си сетбол, предаде Нова.
Този развой окрили Димитров, който доминираше на корта във втория сет и взе пет от първите шест гейма за преднина от 5-1. Хасковлията допусна пробив при първия си шанс да затвори мача на собствен сервис, но при втория опит бе категоричен и в крайна сметка записа чиста победа след час и 23 минути игра. Димитров завърши двубоя с 5 аса и 82 процента спечелени точки на първи сервис.
По този начин Григор се класира за втория кръг на турнира, където ще се изправи срещу третия поставен Стефанос Циципас или германеца Ян-Ленард Щруф, които се изправят един срещу друг в сряда.
„Карен е невероятен тенисист, удря топката много силно в такива условия. Аз успях да изиграя много солиден мач, да взимам правилните решения и да използвам сечения бекхенд, за да сменям ритъма на разиграванията“, сподели на корта след двубоя Димитров.
„Разбира се, че чувах българските фенове, в тези трудни времена е много приятно, че можем да играем пред зрители. Благодаря ви, че сте тук, това прави голяма разлика и го оценявам“, допълни Григор.
По публикацията работи: Моника Цанкова
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment