България

Ето кои са контактните на Борисов лица, които минават под карантина

Премиерът Бойко Борисов е уведомил Столична регионална здравна инспекция за положителния си тест за COVID-19 и в момента е в ход епидемиологично проучване

Министър-председателят също е уведомил чрез американското посолство и представителите на американската делегация, които бяха на посещение в България и имаха среща с него в петък.

Като контактни лица той посочи още министъра на енергетиката Теменужка Петкова, министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков, заместник-министъра на външните работи Георг Георгиев, министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов, главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев, Деница Желева – началник на Политически кабинет на министър-председателя и Севдалина Арнаудова от централата на ПП ГЕРБ, предава „Дарик“.

Министър-председателят бе контактен на зам.-министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков, който от 23 октомври е с положителен тест за COVID-19.

Всички лица контактували с премиера Бойко Борисов през последните дни, ще бъдат поставени под карантина, съгласно заповедта на здравния министър.

Здравният министър проф. Костадин Ангелов вече обяви, че се самоизолира след положителната проба за Covid-19 на премиера Бойко Борисов през социалните мрежи и заяви, че ще се подложи на PCR тест възможно най-скоро.

Припомняме, че Бойко Борисов беше поставен под карантина в петък като контактно лице на зам.-министъра на регионалното развитие и благоустройство Николай Нанков, който даде положителен тест за коронавирус. В събота след 2 отрицателни теста карантината му беше свалена от РЗИ. Вчера стана ясно, че премиерът е дал положителна проба за Covid-19.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

63-годишен задържан в Шуменско за побой над съпругата си

В полицейското управление в Шумен е задържан 63-годишен мъж от село Ясенково. Поводът е възникнал…

преди един час
  • България

Рекорден износ на ток носи милиони, а проверка в АЕЦ „Козлодуй“ разкри нарушения

България отчита безпрецедентен ръст в износа на електроенергия, който достига между 32 000 и 33…

преди един час
  • България

Рекорден износ на ток носи милиони на България, а проверка в АЕЦ „Козлодуй“ разкрива нарушения

България отчита безпрецедентен ръст в износа на електроенергия, като дневните количества достигат между 32 000…

преди един час
  • България

Три ареста в Пернишко за шофиране след употреба на алкохол

Трима водачи са задържани в Пернишка област през последните дни за шофиране след употреба на…

преди 2 часа
  • България

Разследват умишлен палеж за пожара край АМ „Тракия“, огнището тлее без опасност за населени места

Разследване за причините за мащабния пожар на 69-ия километър на автомагистрала „Тракия“ продължава. Една от…

преди 2 часа
  • България

Десет младежи са задържани за убийството на 37-годишен мъж в Пловдив

Десет младежи на възраст между 14 и 17 години са задържани за убийството на 37-годишния…

преди 2 часа