България

Планират изграждане на нови детски градини и ясли в София

Строежът на няколко сгради започва още тази година

„Планирали сме започването на строежа на 31 нови сгради за детски градини и ясли за 2021 г. Така ще можем да разкрием 127 нови групи”.

Това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова по време на представянето на програмата за строителство на детски градини и ясли на територията на столицата.

„Строежът на 3 нови сгради стартира още тази година, а следващата ще започне изграждането на още 27”, уточни тя.

Фандъкова заяви, че районните кметове са уведомени още преди месеци, че ще получат финансиране за изграждането на нови детски градини и ясли, когато имат избран изпълнител, предаде Нова телевизия.

„Имаме отпуснати средства – и държавни, и общински. Планирани са  67 нови сгради, които ние реално можем да завършим до 2023 г., ако работим по план”, посочи градоначалникът.

По думите й това изисква големи инвестиции, но към момента финансовият разчет показва, че за строежа на нови сгради и отчуждаване на  имоти са предвидени 65 млн. лева.

”16 са обектите, по които се работи тази година. Има предвидени средства за тях, ще се платят в срок, ако съответно инвеститорите приключат навреме. Ще има нови детски градини и ясли в кварталите „Сеславци”, „Възраждане”, „Витоша”, „Горна Баня”, „Бъкстон”, „Люлин” и „Филиповци”, поясни Фандъкова.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Как да си осигурите 6 почивни дни в началото на май 2026

Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…

преди 9 часа
  • България

Захлаждане и дъждове в началото на май 2026 г.

След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…

преди 9 часа
  • България

Румъния отчете първи материални щети от отломки на руски дрон

В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…

преди 9 часа
  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 12 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 14 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 14 часа