Президентът на Турция заяви, че Турция подкрепя „потиснатите“ в Кавказ, където Анкара е на страната на Азербайджан в конфликта в анклава Нагорни Карабах.
„Ние се опитваме ден и нощ нашата страна да заеме мястото, което заслужава, в глобалния световен ред. Ние сме на страната на потиснатите навсякъде по света, от Сирия до Либия, от Източното Средиземноморие до Кавказ“, каза Ердоган в изявление, излъчвано по националната телевизия НТВ, предаде БТА.
Турският президент потвърди готовността на Турция да прочисти от терористи Сирия.
„Регионите с терористи, които още присъстват в Сирия, или ще бъдат прочистени, както ни обещаха, или ние ще дойдем и ще го направим сами“, каза Ердоган, цитиран от ТАСС.
Той обаче изтъкна, че Турция няма да допусне стъпки, които биха довели до „нова хуманитарна трагедия“.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment