Горският служител ще бъде награден за проявените човещина и благородство.
Награда от 500 лева и грамота ще получи горският стражар Муртаза Клечов, който откри 2-годишния Мехмед от Якоруда, обяви директорът на Югозападното държавно предприятие инженер Дамян Дамянов, предаде bTV.
Припомняме, че детето изчезна мистериозно, докато е играело пред дома си, след което беше организирана мащабна акция по неговото издирване. Часове по-късно то беше открито в съседно село на километри от дома си.
Все още не е ясно как Мехмед е стигнал до там, като според една от версиите той е извървял сам разстоянието.
По думите на Муртаза, момчето било босо, без чорапи и обуто в розови панталони. Полицаите, работили по издирването, твърдят, че няма криминален елемент в случая засега.
По публикацията работи Снежина Раева
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Секунди са били достатъчни, за да се превърне един от ключовите пътища в Родопите в…
Само за секунди един от ключовите пътища в Родопите се превърна в разкъсан терен. Голямо…
Част от скалния феномен Столо в Понор планина се е срутила, съобщават от туристическо дружество…
Изследване на Сдружението за модерна търговия показва, че възнагражденията в сектора „Търговия“ у нас изпреварват…
НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на страната за 2 май.…
Водещите политически теми от деня очертават ясни намерения както на „Прогресивна България“, така и на…
Leave a Comment