България

Oбмислят специална схема за кредитиране на туристическия бранш

Мариня Николова заяви, че се разчита на съдействие, за да се направят стъпките за рестарт в туризма наистина ефективни и да се запазят работните места

Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова проведе работна среща с председателя на Управителния съвет на Българската асоциация на експертите в туризма доц. д-р Димчо Тодоров и членове на организацията.

Министър Николова поздрави събеседниците си за активното им присъствие и направените предложения на първото заседания на новия Консултативен съвет по туризъм, който ще играе важна роля за решаване проблемите на отрасъла в условия на глобална криза от COVID-19. Тя оцени като важни идеите на БАЕТ за подобряване инфраструктурата и чистотата в българските курорти, за повишеното внимание към българския турист, както и за насърчаване на фериботните връзки с Русия и Украйна с цел увеличаване на туристопотока.

Трябва да се развива публично-частното партньорство за обекти, които са безстопанствени, но могат да бъдат доходоносни и да привличат посетители през четирите сезона, подчерта министърът, визирайки планински хижи, пещери, природни забележителности и културни паметници. Тя обърна внимание върху промотирането на България, особено в социалните мрежи, като здравословна и безопасна дестинация, която предлага богати варианти за целогодишен отдих и пътешествия.

На срещата бяха обсъдени също възможностите за улесняване издаването на визи за чуждестранни туристи с акцент върху руския пазар, за подобряване подготовката на кадри в туризма, за издаване на ваучери за туристически услуги за по-широк кръг потребители. Редица работодатели дори по време на ковид кризата проявиха гъвкавост и инвестираха в обучение на персонала си за новата ситуация и това вече се отплаща, акцентира министър Николова.

Тя допълни още, че след поредица срещи с представители на банките и финансовите институции се обмисля специална схема за кредитиране на туристическия бранш. Разчитаме на съдействието и опита на ресорните сдружения, за да направим стъпките за рестарт в туризма наистина ефективни и да запазим работните места, обобщи вицепремиерът.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Моника Цанкова

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 4 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 4 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 4 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 4 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 4 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 4 дни