60 млн. лв. са необходими, за да се спаси Бургаска област от безводие
Това съобщиха от областната управа, предаде „Bulgaria on Air“. Парите са необходими за ремонт на двата язовира – Ахелой и Порой, които да бъдат включени към деривацията на язовир Камчия, който снабдява с вода цялото Черноморие.
Днес граждани попитаха институциите какви мерки са взети, за да не се повтори „сценария Перник“ и по морето.
Безводие очаква цялото ни Черноморие, опасяват се бургазлии. През август миналата година полезния обем на яз. „Камчия“ е бил 124 милиона кубични метра вода, а днес във водоема има едва 65 милиона кубични метра.
Ако есента и зимата няма валежи, има вариант Бургас и Варна да минат на частичен воден режим. Част от малките язовири в областта вече са пресъхнали от голямото засушаване.
По публикацията работи Снежина Раева
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment