Празничната демострация от представителната рота на НВУ „Васил Левски“ се проведе във Велико Търново
Началото на представителната рота на НВУ „Васил Левски” е дадено през 2007 г., във връзка с участие на международен фестивал. В днешния ден те направиха празнична демонстрация във Велико Търново.
„Униформата, която носим има голяма история във войните на България. В армията има цикличност и приемственост, която трябва да бъде поддържана. Всяка една хватка с оръжие, която владеем не се повтаря. Винаги използваме нови неща”, разказва капитан Ивелин Тодоров.
Ген. Константин Попов коментира предложението си курсантите да бъдат със статут на военни.
„На тази земя сме благодарение на българското оръжие и българската армия. Ако ги нямаше ние нямаше да можем да празнуваме този ден. Това са хора, които са се клели във вярност към България и служат на всички нас. Ние трябва да имаме уважение към тях. Що се отнася до курсантите, нима тези момчета, които са дали клетва и служат на страната си не са военни?”, заяви Попов.
Видео: NOVA
По публикацията работи: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment