България

Баба даде над 6500 лв. на телефонни измамници за ваксина срещу COVID

Измамникът се е представил за главен лекар на болница

Възрастна жена от русенско село е дала 6 600 лева на телефонни измамници „за животоспасяваща ваксина за племенника ѝ, който бил болен от коронавирус”. Това съобщиха от областната дирекция на МВР в крайдунавския град, цитирани от БТА.

89-годишната жена получила обаждане на домашния си телефон около 10:00 часа вчера. Непознатият мъжки глас обяснил, че е „главен лекар на болницата в град Свищов”. Той казал на жената, че племенникът ѝ е болен от коронавирус, като за целта е необходимо да му се постави животоспасяваща ваксина. Разговорът продължил с плачещ мъжки глас, който пострадалата оприличила на своя роднина. Той й казал, че трябва да му помогне.

Псевдодокторът отново се намесил, като ѝ заявил, че трябва спешно да осигури пари. Жената обяснила, че има налични 6 600 лева.Телефонният разговор продължил повече от два часа, като накрая възрастната жена изпълнила указанията – опаковала 6 500 лева в найлонова торбичка, а други 100 лева нагласила за „шофьора от болницата”, който ще дойде на адреса за да ги получи.

Пратеникът пристигнал пред дома ѝ около 13:00 часа и тя му предала нагласените пари, като в същото време още разговаряла с „доктора” по телефона.

Жената разбрала, че е измамена по-късно и подала сигнал в полицията. По случая се води разследване.

По публикацията работи: Моника Цанкова

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Днес изтича срокът за подаване на данъчни декларации пред НАП

Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…

преди 14 минути
  • България

Похитиха 47-годишен мъж пред магазин в Габрово, открит е след 20 минути

На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…

преди 29 минути
  • България

Земетресение с магнитуд 2.5 е регистрирано край Ямбол

Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…

преди 44 минути
  • България

Очакват 1,7 млн. автомобила по пътищата около 1 май и Гергьовден

Предстоящите почивни дни около 1 май и Гергьовден ще натоварят сериозно републиканската пътна мрежа. Хиляди…

преди 59 минути
  • България

ТИР със захарни изделия се запали край Пловдив и блокира движението по АМ „Тракия“

Сериозен инцидент затрудни движението в района на Пловдив в ранните часове на сряда. Тежкотоварен камион,…

преди 2 часа
  • България

Оранжев и жълт код за дъжд и вятър в голяма част от България

Днес голяма част от България е под влияние на опасни метеорологични явления. Обявени са оранжев…

преди 2 часа