Започва ремонтът на 12,9 км от път III-602 Коняво – Горна Гращица – Горна Козница, основна връзка за Мини „Бобов дол“, съобщиха за медия „Нова Вест“ от Пресцентърът на АПИ.
Утре – 21 септември, започва ремонтът на 12,9 км от път III-602 в участъка Коняво – Горна Гращица – Таваличево – Горна Козница, в област Кюстендил. Третокласният път свързва Кюстендилска с Бобовдолска община и има важно стопанско значение за региона, осигурявайки връзка с Мини „Бобов дол“ и ТЕЦ „Бобов дол“. Инвестицията от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“ е на стойност 8,9 млн. лв.
Предвидените ремонтни работи ще се извършват без отбиване на движението, като преминаването ще се осъществява поетапно в една лента и ще се регулира с пътна сигнализация.
Настилката на участъка, предвиден за ремонт – от околовръстния път на Кюстендил до с. Горна Козница, е остаряла, с множество пукнатини и деформации. В по-голямата си част отсечката не е ремонтирана повече от 40 години.
Проектът предвижда полагане на нова асфалтобетонова настилка в целия участък, подобряване на отводняването, възстановяване на канавките и банкетите на пътя. Отсечката ще е с нова хоризонтална маркировка и нови пътни знаци и ограничителни системи /мантинели/.
Ремонтните дейности се изпълняват от дружеството, с което АПИ има договор по ЗОП за поддържане на републиканските пътища в област Кюстендил.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Тежък челен сблъсък между два леки автомобила на пътя Бургас – Малко Търново взе един…
Екипът на „Нова Варна“ получи призив за помощ от Христиана, която вече повече от година…
От 1 юли влизат в сила промени в пенсионната система, които засягат милиони българи. Част…
38-годишен мъж е задържан във Видин, след като сам е подал сигнал на телефон 112,…
Министерският съвет одобри проекта за държавен бюджет за 2026 година. Това е първият бюджет, изготвен…
Движението за права и свободи (ДПС) сезира Софийската градска прокуратура за твърдения за незаконно подслушване…
Leave a Comment