България

Бойко Борисов: Справедливост не се постига с вдигнат юмрук

Премиерът Бойко Борисов отправи своя поздрав по повод Съединението на Княжество България с Източна Румелия, в профила си във Facebook. По думите му, това е забележителен успех на българското общество. Доказателство, че един обединен народ може да постигне велико дело съвсем сам, без чужда помощ.

„Мощната подкрепа и единение около националния идеал тогава са знак за зрелостта и волята на обществото. Винаги съм смятал, че трябва да използваме поуките на миналото, за да решаваме проблемите си днес. Сега желанието за ново начало отново е факт. Справедливост и по-добро бъдеще се постигат със средствата на демокрацията, а не с вдигнат юмрук.

Нито с ковчези, бесилки, бомбички и унизени служители на реда. Този процес не се изчерпва и със смяната на един управляващ с друг. Затова предложих и конкретен план за рестарт. Кауза, около която си струва да се обединим. И която може да ни изведе от един труден момент. Точно както преди 135 години. Защото Съединението прави силата! Честит празник!“

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мегасвлачище край „Райковски ливади“ прекъсна пътя между Смолян и Пампорово

Секунди са били достатъчни, за да се превърне един от ключовите пътища в Родопите в…

преди 10 часа
  • България

Мегасвлачище край Райковски ливади прекъсна пътя между Смолян и Пампорово

Само за секунди един от ключовите пътища в Родопите се превърна в разкъсан терен. Голямо…

преди 10 часа
  • България

Срутване при скалния феномен Столо в Понор планина

Част от скалния феномен Столо в Понор планина се е срутила, съобщават от туристическо дружество…

преди 13 часа
  • България

Заплатите в търговията изпреварват много сектори, но недостигът на кадри остава проблем

Изследване на Сдружението за модерна търговия показва, че възнагражденията в сектора „Търговия“ у нас изпреварват…

преди 14 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на 2 май

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на страната за 2 май.…

преди 15 часа
  • България

„Прогресивна България“: Румен Радев ще оглави следващия кабинет

Водещите политически теми от деня очертават ясни намерения както на „Прогресивна България“, така и на…

преди 16 часа