Десетки жители от Стамболово се събраха, за да изразят възмущението си, че стойността на водата се вдига
Протест пред ВиК – Хасково заради петкратно увеличение на цената на водата в региона. Десетки жители от Стамболово се събраха, за да изразят възмущението си, че стойността на водата се вдига от 65 стотинки на близо 3 лева за кубик.
Водата в Стамболово е гравитачна и няма разходи за електричество, но въпреки това тя поскъпва, както в другите населени места.
От ръководството на водното дружество обясниха, че няма вариант за поевтиняване, а местните обявиха гражданско неподчинение.
Видео: NOVA
По публикацията работи: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment