Процедурите за това ще започнат още в края на този месец, казват от пресслужбата на парка
От днес започват съвместни проверки на всички отговорни институции. Решението за това е взето от директора на парка по време на среща с представители на държавните горски стопанства в района и на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите в Бургас, предава Дарик.
От пресслужбата на ПП „Странджа“ съобщават, че тема на разговорите са били зачестилите сигнали за нарушения на територията на парка от недобросъвестни туристи, паленето на огън и купищата боклуци, които „природолюбителите“ оставят след себе си. Ръководителите на горските стопанства са споделили своите наблюдения и загриженост от нарасналия поток от туристи и необходимостта от по-строг контрол.
COVID-кризата кара все повече хора да търсят възможности за почивка из планината и това създава редица неудобства и „отваря“ много проблеми, посочват експертите.
От пресслужбата на ПП „Странджа“ информират още, че при извършване на проверките ще бъде потърсено съдействие от служители на вътрешното ведомство и на „Гранична полиция“. За туристически сезон-2021 ще бъдат предприети мерки за определяне на места за бивакуване, съгласно действащото в страната законодателство.
Процедурите за това ще започнат още в края на този месец, казват от пресслужбата на парка.
По публикацията работи: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…
Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…
Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…
Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…
На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…
Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…
Leave a Comment