България

Рекламни клипове популяризират малко познати места в България (ВИДЕО)

Министерството на туризма започва излъчването на първите три рекламни клипа, направени съвместно с представители на Асоциацията на екскурзоводите в България.

Инициативата за популяризиране на малко известни местности и туристически обекти е в изпълнение на поетия от вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова ангажимент към екскурзоводите по време на работна среща с тях в края на месец юли. Целта е да се насърчи работата и търсенето на местните екскурзоводи, които представляват една от най-тежко засегнатите професии в сектора заради пандемията от COVID-19. Чрез клиповете с тяхно участие ще запознаем туристите с това, което би допринесъл един добър екскурзовод за пълноценното им преживяване. Ще покажем лицата на тези, които знаят и пазят нашата история, традиции и забележителности.

Кампанията включва заснемането на 20 видеа, представящи по-малко известни дестинации и културно-исторически паметници у нас, но с голям потенциал за развитие. В клиповете екскурзоводи разказват любопитни факти за места и забележителности, които са с ниска посещаемост от българските и чуждестранните туристи.

Първият клипове показват част от неземната красота на Източните Родопи – каньона и поречието на река Арда. Това е едно от най-живописните места у нас, което започва да набира популярност в последните две години.

Вторият клип е посветен на Ротондата „Св. Георги“ в София. Покрай нея всекидневно преминават стотици жители и гости на столицата, но малцина са влизали в нея, за да видят петте пласта стенописи. Ротондата е смятана за най-старата запазена сграда в София, която е построена в началото на IV век.

Третият клип от тази поредица е посветен на една малко известна гробница до хасковското село Александрово. Размерът й е впечатляващ, а стенописите в нея са добре запазени. В непосредствена близост до нея е Музеят на тракийското изкуство, в който се съхранява едно от първото обработено злато в света.

С тази кампания ще бъде създадена една интригуваща поредица, която да е интересна и сама по себе си. Във времето тя може да се допълва с още епизоди от различни локации и в различните сезони. Обектите са заснети по професионален и красив начин. По този начин се цели да бъде подсилен образът на България като великолепно място, изпълнено с много места за пътешествия. Обектите и местата за заснемане са избирани в тясна координация на екскурзоводската гилдия.

Проектът се изпълнява от продуцентска къща IVAN RADEV STUDIO. Компанията събира професионалисти с над 10-годишен опит в телевизията и рекламата. Дейността на фирмата включва разработване на концепции и сценарии за телевизионни предавания, сериали и реклами, организиране и провеждане на събития от различно естество. През годините екипът е работил по над 60 различни предавания и сериали, разработил сценариите на някои от най-забавните и най-гледани реалити формати и шоу програми в България, както и на някои от най-успешните и запомнящи се телевизионни реклами и събития. Общата стойност на целия проект е 29 940 лв.

Кампанията стартира първо в социалните канали на Министерство на туризма. Клиповете са на български език и със субтитри на английски език.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Жена загина при удар в крайпътно дърво между Дулово и Исперих

Днес около 13:00 часа стана тежък пътен инцидент, при който загина 55-годишна жена. Трагедията е…

преди 11 часа
  • България

Европейската прокуратура порица Теодора Георгиева за три дисциплинарни нарушения

Колегията на Европейската прокуратура (ЕППО) приключи дисциплинарното производство срещу българския представител Теодора Георгиева и наложи…

преди 11 часа
  • България

Бюджет 2026 мина на първо четене на фона на критики за дефицита

Народното събрание направи първа стъпка към приемането на държавния бюджет за 2026 г., като одобри…

преди 12 часа
  • България

Полицията се оттегля от района на „Петрохан“, разследването за смъртта на шестима души продължава

Във връзка с досъдебното производство за смъртта на шестима души в района на хижа „Петрохан“…

преди 14 часа
  • България

ГДБОП разкри схема за източване на над 260 000 лева от еврофондове в Якоруда

ГДБОП разкри схема за незаконно усвояване на европейски средства в Якоруда. Разследването е под надзора…

преди 14 часа
  • България

Даниел Бузов: Случаят „Петрохан“ е планирана екзекуция на шестима души

По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…

преди 15 часа