Премиерът Бойко Борисов публикува в профила си във Facebook изявление, в което почита паметта на жертвите на тоталитарните режими.
В публикацията в профила на премиера се казва: „Тоталитарните режими прекършиха милиони човешки съдби. Насилието и жестокостта, с които бяха потъпквани основни свободи, нямат място в днешния свят! Няма място и за националсоциализъм и комунизъм. Убеден съм, че няма място и за реваншизъм и разделение. Вдигнатите юмруци и умишленото подклаждане на напрежение между гражданите не са символ на демокрацията. Правова държава не се постига с грубо нарушаване на правовия ред, както се внушава днес. Историята трябва да се помни, за да се взимат правилните решения дори когато са трудни за взимане. Вярвам, че ред, развитие и разбирателство се постигат с диалог, а не с юмрук! Затова нека ги отстояваме с дела.“
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment