Започва разследване на катастрофата, която отне живота на четирима души в каварненското село Белгун
Две деца – на 1 и на 12 години, майка им и мъж на 41-години бяха пометени и убити от кола, докато стоели на тротоар в каварненското село Белгун.
По информация на кмета на село Белгун Благомир Станев шофьорът на колата, която е причинила катастрофата е в болница. „Той е в тежко състояние. За него лошо не можем да кажем. И цигари не пуши, и алкохол не пие. Никога не е карал с превишена скорост”, каза Станев, цитиран от Нова.
Думите на кмета бяха потвърдени и от местните жители. Те искат да бъдат поставени легнали полицаи на мястото на инцидента и да се сложат камери в района.
Бащата на децата разказва, че шофьорът, предизвикал фаталната катастрофа, е негов роднина. Той разбрал за случилото се, след като се прибрал от работа. „Не мога да го преживея. Само ме докараха да ги разпозная. Целунах си двете деца и това беше. Те бяха излезли да пазаруват”, каза той.
Видео: NOVA
По публикацията работи: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment