Любопитно

Деси Тенекеджиева осъди Слави Трифонов (СНИМКИ)

Българската актриса и певица Деси Тенекеджиева е осъдила 7/8 на Слави Трифонов и bTV.

Сагата е продължила цели 5 години, но битката за справедливост си е заслужавала. Това разкри самата Тенекеджиева в свой пост във фейсбук.

„ОСЪДИХ 7/8 на Слави Трифонов и bTV след 5 годишна сага. Това е безпрецедентен случай в новата съдебна история. Частно лице да осъди най-рейтинговото шоу, задържало се повече от 20 години в национален ефир и солидарно телевизията, която го излъчва. Смятам тази победа за много важна крачка. Не само лично за мен, а за всички. Има смисъл“, написа тя.

Деси, която ръководи фондацията „Стефан Ламбарев“ за млади таланти, смята, че името й е било уронвано от „Шоуто на Слави“. В самия пост тя не уточнява по какъв начин точно, но може да се предполага, че е заради скечове в предаването.

„Години наред да свързват името ти не с професионалните, лични и обществени постижения, а с грозни и непристойни сравнения, епитети и обиди от национален ефир е недопустимо и подсъдно. За такива “шеги” трябва да има достоен отговор. Парите за обезщетението ще преведа на Фондация “Стоян Камбарев”, с която вече 12 години даваме криле на младите“, казва още Тенекеджиева.

Деси благодари и на адвокатите си, които са водили битката с нея, но отбелязва и добрата работа на съдебната ни система.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Окръжният съд в Добрич осъди шофьор на 15 години затвор за катастрофа с две жертви и четирима ранени

Окръжният съд в Добрич постанови присъда от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ…

преди 12 часа
  • България

ЕС въвежда нови правила срещу еднократната пластмаса от 12 август

Европейският съюз предприема решителни стъпки срещу еднократните отпадъци. Новият регламент цели намаляване на замърсяването с…

преди 12 часа
  • България

75-годишен мъж е задържан след нападение над общински служител в Петрич заради дългове

75-годишен мъж нападна общински служител на „Синя зона“ в центъра на Петрич, пред погледите на…

преди 12 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийска районна прокуратура оспори решение на съда, след като стана ясно, че мъж, обвинен в…

преди 13 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийската районна прокуратура обжалва решение на съда, след като мъж, обвинен, че е стрелял по…

преди 13 часа
  • България

София поскъпва рязко за „Евровизия“ 2027, цените за престой стигат до 22 000 евро

След като Пловдив отбеляза рекордни цени за наеми по време на големи фестивали, туристическият сектор…

преди 13 часа