България

Фандъкова обяви кога пускат третата линия на метрото в София. Много скоро

Столичният кмет Йорданка Фандъкова съобщи, че до края на месец август в София ще бъдат пуснати първите 8 километра от третата линия на метрото.

Готов е и вторият участък от 4 километра в район „Овча купел“, по който ще започнат единичните изпитания на влаковете, предаде БНР, цитирани от „24 часа“.

498 милиона евро е стойността на проекта, като 312 милиона евро са безвъзмездно финансиране от Европейската комисия, припомни столичният кмет:
“Очакваме до края на месец август първите 8 километра – в участъка от “Красно село“ до “Вл. Вазов“ да бъдат пуснати в експлоатация. Това е един от двата етапа, който изпълняваме в рамките на този програмен период с финансиране от Европейската комисия , от оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ и сериозното съфинансиране от страна на Столичната община и държавата“, каза кметът Фандъкова и допълни:
“Общо в двата етапа очакваме около 110 хил. пътници на ден. Намалението на изхвърлените вредни емисии очакваме да бъде над 11 хил. тона годишно. Разбира се намаление на трафика по трасето около 25% и намаление на броя на автомобилите, това е една от основните ни цели“.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Пожар обхвана две халета за преработка на пластмаса в София

Сериозен пожар избухна следобед в столичния квартал „Република“. Две халета, използвани за преработка на пластмаса,…

преди един час
  • България

Ограничения на движението към Варна заради ремонт на АМ „Хемус“

Пътуващите по АМ „Хемус“ в посока Варна трябва да се подготвят за временни промени в…

преди един час
  • България

Демерджиев отхвърли обвиненията на ДПС за незаконно следене на Делян Пеевски

Вътрешният министър Иван Демерджиев влезе в остър задочен спор с представители на „ДПС – Ново…

преди 2 часа
  • България

КЕВР одобри средно повишение на тока с 3% и на парното с 4,5%

От 1 юли влизат в сила новите цени на електроенергията и топлинната енергия за битовите…

преди 2 часа
  • България

Касова бележка от българско заведение показа сметка от 76 евро и разпали спор за цените

Касова бележка от заведение в България стана популярна в социалните мрежи и предизвика дискусия за…

преди 2 часа
  • България

Касова бележка от заведение в България за 76 евро предизвика дебат за цените

Касова бележка от заведение в България стана тема на обсъждане в социалните мрежи заради цените…

преди 2 часа