Категории България

Лекар за Covid-19 у нас: Най-лошото предстои (ВИДЕО)

„Цифрите говорят това, че при инфекцията от коронавирус се развива бавно“.

Това заяви пред bTV д-р Станимир Хасърджиев, председател на УС на Националната пациентска организация.

„Видяхме резултата от разхлабването на мерките и това, че хората не следват съветите на лекарите. Най-лошото предстои“, разкри експертът.

„Здравната ни система може да не издържи на натиска. Лична отговорност на всеки от нас е да подпомогне това да не се случи“, категоричен бе той.

Най-голям брой жертви има от хронично болните и възрастните хора. За тях няма мерки обаче. Диабетиците трябва да обикалят множество кабинети, за да си получат лекарствата. Редът не трябва да е такъв. Ако трябва лекарствата да се доставят до домовете на хронично болните, разкри д-р Станимир Хасърджиев.

„Здравната каса трябва да може да финансира това хората да получават лекарствата си по нов начин“, завърши председателят на УС на Националната пациентска организация.


По публикацията работи Снежина Раева

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Дете загина, след като изскочи на пътя и бе блъснато от автомобил в Розино

Тежък пътен инцидент почерни карловското село Розино днес. Малко дете е загинало, след като е…

преди 6 минути
  • България

Ръст от 10% на жертвите на пътя: ИПБ настоява за спешни реформи в Пътна полиция

България отчита нов ръст на смъртните случаи при пътнотранспортни произшествия. По данни на Института за…

преди 21 минути
  • България

АМ „Тракия“ временно затворена към София за изтегляне на тир

Автомагистрала „Тракия“ ще бъде временно затворена за движение в платното към София в района на…

преди 36 минути
  • България

Правителството включва Малена и Тервел Замфирови в кампания срещу хазартната зависимост

Хазартната зависимост е сериозен проблем за съвременното общество и изисква незабавни и ефективни мерки. В…

преди 51 минути
  • България

Съдът остави в ареста 37-годишен за опит за сексуално посегателство в Павликени

Съдът наложи „задържане под стража“ на 37-годишен жител на Павликени, привлечен като обвиняем за опит…

преди един час
  • България

Съдът остави в ареста 37-годишен мъж за опит за сексуално посегателство в Павликени

Съдът наложи най-тежката мярка за неотклонение на 37-годишен мъж от Павликени, обвинен в опит за…

преди един час