Италия удължи действието на мярката за 14-дневна карантина за идващи от България, съобщиха за медия „Нова Вест“ от Дирекция „Пресцентър“ на МВнР
По информация на посолството ни в Рим италианските власти удължават с 10 дни действието на заповедта, с която бе въведена двуседмична карантина за граждани, които в предходните 14 дни са пребивавали в България и Румъния.
Действието на досегашната заповед изтичаше на 31 юли 2020 г.
14-дневната карантина важи и за граждани, преминали транзитно през България и Румъния в предходните две седмици. Не са предвидени изключения, включително при преминаване транзит на частни превозни средства.
Изключения от карантината има единствено за екипажите и пътуващия персонал на превозни средства – товарни камиони, самолети, влакове, кораби.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment