Контролните действия целят да гарантират проходите в хазната от туризъм
Съвместни проверки на НАП, ДАНС и ГДБОП стартират от днес по Черноморието. Контролните действия целят да гарантират проходите в хазната от туризъм. След проведен инструктаж инспекциите по Южното Черноморие вече започнаха, предаде НОВА.
В акциите по Южното Черноморие участват както служители от Бургас, така и командировани техни колеги от страната.
Контролната кампания на Националната агенция по приходите е насочена към спазване на данъчното и осигурителното законодателство, поясни говорителят на ведомството в Бургас Христо Узунов.
Във фокуса на вниманието ще са хотели, ресторанти, временни туристически обекти.
„Ще има много патрулни двойки, ще има открити наблюдения на различни търговски обекти и разбира се, действия на принципа на „тайният клиент“. Не търсим напрежение. Очакваме доброволно спазване на данъчното и осигурителното законодателство“, каза Узунов.
Ще се проверяват обороти, данъци, касови бележки, фискални апарати, трудови договори на сезонни работници, казаха още от НАП.
Налице са и арести в Бургас за тероризъм. Става въпрос за български гражданин от сирийски произход, който е симпатизирал на „Ислямска държава”, по неофициална информация на NOVA.
Арестът беше потвърден от главния прокурор Иван Гешев. Той обаче заяви, че подробности ще дадат от Специализираната прокуратура.
„Става въпрос за дело, касаещо тероризъм. Темата е чувствителна, колегите от Спецпрокуратурата ще преценят колко и каква информация ще дадат”, каза Гешев.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment