Министър-председателят Бойко Борисов проведе среща с национално представителни организации на бизнеса и на работещите, информират от пресслужбата на Министерски съвет
Във фокуса на разговора на премиера с представители на ръководствата на КРИБ, БСК, АИКБ, БТПП, КНСБ и КТ „Подкрепа“ бяха икономическите и социалните мерки за преодоляване на последиците от кризата, предизвикана от епидемията от COVID-19, по които е постигнат консенсус между социалните партньори в рамките на Националния съвет за тристранно сътрудничество. В срещата участваха вицепремиерите Томислав Дончев и Марияна Николова, министърът на финансите Владислав Горанов, министърът на икономиката Емил Караниколов и министърът на труда и социалната политика Деница Сачева.
Обсъден беше и проектът на Закон за уреждане на отношенията, свързани с личните сметки за безналични ценни книжа, водени в централния регистър на ценни книжа от „Централен депозитар“ АД. Друг акцент на разговора бе Националното тристранно споразумение по ключови теми за ускоряване на икономическото развитие в страната. Споразумението предстои да бъде подписано утре, 17 юни, преди правителственото заседание в сградата на Министерския съвет.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Столична община започна мащабна кампания за почистване на речните корита в урбанизираните части на София.…
В кулоарите на Народното събрание депутатът от „Продължаваме промяната“ Бойко Рашков отправи критики към председателя…
Президентът Илияна Йотова внесе яснота относно българската външна политика по отношение на Украйна. В отговор…
Специализирана полицейска операция за засилен контрол върху тежкотоварния трафик, започнала на 13 юли, е установила…
Мащабната кампания по енергийна ефективност и саниране на жилищни сгради в страната крие сериозен риск…
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев е предоставил на Службата за контрол на чуждестранните активи…
Leave a Comment