Министерство на туризма ще извърши незабавна проверка на плаж в Слънчев бряг след сигнал в общественото пространство, придружен със снимка на касов бон, че на плажа са предлагани чадъри и шезлонги на завишени цени.
Според гражданката, подала сигнала, цената е за два чадъра и четири шезлонга. В случай, че бъдат установени нарушения, Министерството на туризма веднага ще наложи санкция на стопанина на плажа.
Новите текстове в Закона за здравето, приети от Народното събрание предвиждат, че за лято 2020 г. концесионерите и наемателите на морски плажове трябва да предоставят плажните принадлежности на цени, намалени с не по-малко от 50% от цените за миналата година. Припомняме, че при неспазване на нормативните изисквания глобата е 50 хил. лв., а при повторно нарушение – 100 хил. лв.
Задължение на министерството е да следи как се спазват правилата за работа на морските плажове през цялата година. При нарушения и неспазване на законодателството санкциите са безкомпромисни.
Министерството на туризма призовава своевременно да бъде информирано при всякакви съмнения за извършване на неправомерни действия на територията на морските плажове.
Сигнали за нередности на плажа могат да бъдат подавани на телефон 02/90 46 833, както и на имейл: control@tourism.government.bg.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месеца и през деня слабо ще се…
Четири от американските военни самолети, базирани на летище София, временно са отпътували. Очаква се те…
Столичната дирекция на вътрешните работи предприе действия след публично оповестени данни за системен тормоз и…
Министър-председателят Румен Радев проведе среща с премиера на Република Молдова Александру Мунтяну, на която бяха…
Министерският съвет назначи Борис Михайлов за изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП). Решението…
Чешките власти разследват как двамата шофьори, причинили катастрофата на „Челопешко шосе“, са се сдобили със…
Leave a Comment