Депутатите ще гласуват на второ четене промените в Закона за здравето на извънредно заседание днес
С тях се уреждат мерките, които ще се вземат след края на извънредното положение. Припомняме, че Законопроектът беше приет на първо гласуване на 8 май.
Вчера правната комисия реши правителството, а не здравният министър да обявява извънредна епидемична обстановка. Такова предложение ще може да дава главният държавен здравен инспектор до здравният министър, а той съответно до кабинета. До тази стъпка ще се стига, когато има реален риск за живота и здравето на хората заради разпространението на заразни болести в това число и на коронавирус.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Малко след 9:00 часа тази сутрин в столичния квартал „Младост“ възникна сериозен инцидент в работилница.…
За изминалото денонощие, от 00:00 до 24:00 часа на 6 юни, звената на Главна дирекция…
През изминалото денонощие, от 00:00 до 24:00 часа на 6 юни, звената на Главна дирекция…
В забързаното ежедневие все повече хора се сблъскват с проблеми със съня. Безсънието и трудностите…
Проливните дъждове в региона създадоха критична ситуация край село Тича, област Сливен. Река Черна, която…
В петък вечерта на столичния булевард „Челопешко шосе“ при катастрофа загинаха четирима души, а други…
Leave a Comment