България

Разбиха наркооранжерия, пълна с приспособления за обработка на марихуана

Служители на сектор „Криминална полиция” при полицейското управление в Пазарджик разкриха добре оборудвана и прикрита наркооранжерия. Това обявиха за медия „Нова Вест“ от Пресцентърът на ОДМВР-Пазарджик.

Екипите на сектора атакували къща в пазарджишкото село Главиница, обитавана от 47-годишния В.П. – руски гражданин, пребиваващ постоянно на територията на страната ни. В помещения от жилището служителите установили изградена и оборудвана оранжерия за отглеждане на марихуана, както и уреди и приспособления за нейната последваща обработка.

Открити са 152 растения в саксии с височина между 10 и 70 сантиметра, в начален етап на развитие. Намерени са още 1250 грама суха нарязана листна маса, стъклен буркан с около 70 грама масло от марихуана извлечено с помощта на преса. Помещението за отглеждане на растенията било обособено в една от нишите на къщата и оборудвано със системи за контрол на температурата, влажността на въздуха, вентилатори, различни торове и добавки към почвата за стимулиране растежа и подобряване качеството на марихуаната.

В хода на извършеното претърсване са открити още три старинни монети и керамичен съд, които са незаконно притежавани от стопанина на имота. Цялата намерена дрога, растения и оборудване са иззети. В.П. е задържан в ареста на РУ-Пазарджик първоначално за срок от 24 часа. Спрямо него е образувано полицейско производство под наблюдението на прокуратурата в областния град.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Дунавските общини алармират за риск от масово нашествие на комари след прекратена обществена поръчка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 2 часа
  • България

Дунавските общини предупреждават за риск от масово нашествие на комари след прекратена поръчка за обработка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 2 часа
  • България

Двама непълнолетни са задържани за грабеж в „Люлин“

Служители на 9-о РУ в София задържаха двама непълнолетни за грабеж в столицата. Младежите са…

преди 2 часа
  • България

Имейли с искане за 100 000 долара заплашиха частни училища в София и Варна

Вълна от заплашителни имейли е изпратена до няколко частни училища в София и Варна. Според…

преди 2 часа
  • България

Започва забраната за улов в Черно море, Дунав и вътрешните водоеми

Започва традиционната годишна забрана за улов на риба и други водни организми по време на…

преди 3 часа
  • България

Изчезнал турист бе открит в добро състояние край Драгалевския манастир

Мащабната акция по издирване на изчезнал турист на Витоша приключи успешно. Мъжът, чието местоположение беше…

преди 3 часа