България

Майката на Кристиан извади 100 000 лв., за да плати гаранцията си

Майката на 22-годишния Кристиан Николов, който блъсна и уби с джипа си тв водещия Милен Цветков, е платила гаранцията си от 100 000 лв.

Адвокат на Десислава Пешева-Николова, е внесъл парите по банкова сметка днес преди обед, съобщи „24 часа“. Срокът за внасянето им изтичаше на 1 май, но тъй като денят бе почивен, по закон гаранцията може да се плати в първия работен ден.

Десислава Николова бе обвинена за това, че е дала фирмения джип „Ауди Q7“ на сина си, въпреки че е употребил наркотици. През април тя бе арестувана за 24ч. по Закона за МВР, а после бе пусната срещу 100 000 лв.

Неин адвокат обжалва размера на гаранцията, но Софийският градски съд отказа да я намали. Един от мотивите бе, че мярката съответства на обществена опасност на деянието, в което Николова е обвинена. По делото имало справки, според които фирмата й разполага със значителни финансови приходи до 2018 г. Жената има 3 деца. Освен Кристиан, тя е майка на още един син и дъщеря, но според съда те могат да се грижат и сами за себе си, защото са пълнолетни.

Защитата на Десислава Николова твърди, че тя не е знаела, че синът й Кристиан употребява наркотици и че той е взел ключовете от джипа без нейно знание и без талона за автомобила да е у него.

По публикацията работи Снежина Раева

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Министерството проверява сигнали за 15% натиск върху цени към производители

Министерството на земеделието и храните започна проверки по сигнали за нелоялни търговски практики спрямо земеделски…

преди 9 минути
  • България

България влезе в Европейския механизъм за стабилност, Гълъб Донев участва в Управителния съвет

На 11 юни 2026 г. България направи следваща стъпка към пълната си интеграция в европейските…

преди 24 минути
  • България

Илияна Йотова преназначи проф. Николай Неновски в Управителния съвет на БНБ

Президентът на Република България Илияна Йотова подписа указ за назначаването на проф. Николай Неновски за…

преди 39 минути
  • България

Демерджиев: МВР затяга мерките срещу незаконните гонки и проверява политици

Министерството на вътрешните работи предприема действия срещу незаконните автомобилни състезания и опасното шофиране по пътищата…

преди 54 минути
  • България

Демерджиев: МВР затяга мерките срещу незаконните гонки и разширява проверките в страната

МВР предприема твърди мерки срещу незаконните автомобилни състезания и опасното шофиране по пътищата в България.…

преди 54 минути
  • България

Апелативният съд пусна под домашен арест обвинените в източване на Здравната каса с електронни гривни

Апелативният съд в Пловдив промени мярката за неотклонение на задържаните по делото за източване на…

преди един час