Премиерът Бойко Борисов участва в онлайн заседанието на Европейския съвет
ЕС отпуска 540 млрд. евро за справяне с последиците от пандемията. Това стана ясно след онлайн заседанието на Европейския съвет, в което участва премиерът Бойко Борисов.
„С новата пътна карта за възстановяване искаме да вдъхнем оптимизъм”, заяви Борисов. „Към днешна дата 7,5% от БВП е заминал. Кризата дойде асиметрично”, коментира премиерът.
„Само като единна Европа можем да излезем от кризата“, каза още премиерът. „На 6 май е следващото заседание, тогава ще предоговаряме финансовата рамка”, съобщи още премиерът.
„Надяваме се към юли да влезем в чакалнята на еврозоната”, каза още премиерът. Борисов обясни още, че се чакат данните за заболеваемостта до неделя и ако е в настоящите рамки – ще се обмисли отварянето на парковете.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Личното ни възприемане на стойността на парите е нещо много специфично. Според средата, в която…
Днес се проведе пресконференция на Гражданския съвет на ГРАЖДАНСКО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА за област…
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Leave a Comment