Инцидентът е станал преди минути
Локомотивът на бързия влак от Варна е правил маневра на гарата в Карнобат, когато е забелязано, че гори. Две пожарни са на място и се опитват да спасят машината, няма опасност за хората. Това заяви за БургасИНФО кметът на Карнобат, Георги Димитров, по повод пожара, за който вече съобщихме.В момента на пожара, локомотивът е бил откачен от влака.
„Чакаме противопожарна кола от Бургас с пенообразувател, тъй като в локомотива има 1500 литра трансформаторно масло и огънят не може да бъде потушен само с вода. Вероятно машината ще изгори, но целта е да бъде запазена контактната мрежа, за да може движението да бъде възстановено”, каза Димитров.
В момента движението на ж.п. гарата е спряно. Няма опасност за хората на гарата, както и пряка опасност за околната среда.
По публикацията работи: Ивайла Андонова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment