Личният състав на 101-ви алпийски полк – Смолян направи днес, 22 април, дарение на МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ и на Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) в града.
По инициатива на военнослужещите и цивилните служители са събрани 4208 лева, с които са закупени маски, защитни облекла за многократна употреба, защитни ръкавици, защитни очила и дезинфектанти, съобщават от Министерството на отбраната.
На МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ днес бяха предоставени 1100 маски, 55 защитни облекла за многократна употреба, 600 комплекта защитни ръкавици, 10 защитни очила и 30 броя дезинфектант от 500 мл. На Центъра за спешна медицинска помощ са дарени 1000 защитни маски, 55 защитни облекла за многократна употреба, 1000 комплекта защитни ръкавици и 50 броя дезинфектант от 500 мл.
Представители на военното формирование връчиха дарението на изпълнителния директор на МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ д-р Марин Даракчиев и на представител на ЦСМП, които изказаха своята признателност и благодарност за благородния жест.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
39-годишен мъж от Тетевен е поставен под домашен арест след жестокото убийство на бездомно куче.…
Пожар с умишлен произход нанесе щети на крепостта Маркели край Карнобат Средновековната крепост Маркели край…
Възпоменание: Кръстьо Раленков – големият български поет, напусна този свят на 60 години На 6…
Четвъртото класиране за 8. клас вече е публикувано от Министерството на образованието и науката (МОН)…
Дали ще забележат? 25-годишен кара нерегистриран автомобил с ръчно надраскани табели – досъдебно производство в…
Бивш треньор по тенис е намерен мъртъв в Борисовата градина Рано тази сутрин в района…
Leave a Comment