Категории България

Ген. Мутафчийски заговори за отпускане на мерките

„Имаме разчертан план за отпускане на мерките. Пример е Германия, където има заявка, но не са се разхлабили мерките“, това обяви проф.Мутафчийски на сутрешен брифинг на националния оперативен щаб.

Генералът каза, че непрестанно се следят световните тенденции в борбата със заразата. Следят се и мерките, които са наложени.

„Последните директиви на СЗО са за отслабване на мерките, затова редица държави в Европа възобновяват поетапно производството в някои сектори. В България това не е спирано и единственото, което не работи, са ресторантите, хотелите и някои сфери, които са абсолютно дребни. Мерките ни са доста либерални, в сравнение с техните“, добави още ген. Мутафчийски.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Борисов критикува правителството и коментира бъдещето на АЕЦ „Белене“

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…

преди 11 часа
  • България

Валежите и гръмотевичните бури се разширяват към Централна и Южна България

Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…

преди 12 часа
  • България

20-годишен младеж загина при катастрофа на входа на Добринище

Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…

преди 12 часа
  • България

Протест блокира временно пътя Созопол – Бургас заради забавен ремонт

Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…

преди 13 часа
  • България

Слънчево и горещо начало на седмицата, следват бури в края

През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…

преди 13 часа
  • България

Двама загинали и 33 ранени при 26 катастрофи за денонощие

Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…

преди 14 часа