България

БДЖ спират влакове около Великден

БДЖ предприема допълнителни мерки за ограничаване на безпричинните
пътувания през периода на празничните дни за Великден

Във връзка с предприетите противоепидемични мерки и намаляване на възможностите за безпричинни пътувания, БДЖ ще ограничи движението на влаковете в страната.

За тази цел през периода от 17-и до 20-и април включително няма да се движат общо 39 влака, които пътуват по различни направления на територията на страната.

Всички останали влакове, които ще се движат по своите маршрути, ще могат да се ползват от клиентите на БДЖ само в основни и възелни гари. Останалите гари и спирки по маршрута на тези влакове няма да се обслужват от служители на БДЖ и няма да се осъществява продажба на билети в тях. Тези гари ще бъдат единствено крайна точка на пътуване, като няма да бъде възможно осъществяване на начало на пътуването от тях.

Предварителната продажба на билети от билетни каси и онлайн продажбата на билети няма да се осъществява за празничните дни от 17-и до 20-и април.

Актуална информация за движението на влаковете клиентите на БДЖ могат да получат от официалната страница на дружеството (www.bdz.bg) и на националния информационен телефон 0700 10 200.

Пълният списък на отменените влакове е публикуван на следния линк: https://www.bdz.bg/bg/a/bdzh-predpriema-doplnitelni-merki-za-ogranichavane-na-bezprichinnite-ptuvaniya-prez-perioda-na-praznichnite-dni-za-velikden

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ивайла Андонова

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 седмици
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 седмици
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 седмици
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 седмици