През целия ден ще продължи да вали в Югоизточна България и Родопите
През нощта остана облачно, на много места с валежи. Днес от северозапад валежите ще спират, а над Северна България и облачността ще се разкъсва. През целия ден ще продължи да вали в Югоизточна България и Родопите. Вятърът ще отслабне и ще е слаб до умерен от изток-североизток. Минималните температури ще са минус 3° и 2°, а максималните – между 4° и 9°.
В планините ще бъде облачно с валежи от сняг, значителни в Рило-Родопския масив, но след обяд валежите ще започнат да отслабват и спират. Все още ще има условия за образуване на преспи и навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра – минус 4°.
По Черноморието облачността ще е значителна, по южното крайбрежие с валежи от дъжд. По Северното Черноморие ще преобладава слънчево време. Ще продължи да духа умерен североизточен вятър, който постепенно ще отслабва. Максималните температури ще бъдат между 6° и 8°. Температурата на морската вода е около 10°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
Източник: НИМХ
По публикацията работи: Ивайла Андонова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Полицията в Разград продължава издирването на 46-годишната Кремена Радева Панова, която е в неизвестност от…
Служебният кабинет оставя подготвени реформи за следващото управление в сектор „Здравеопазване“. В ефира на „Нова…
Бившият министър на здравеопазването д-р Мирослав Ненков съобщи в социалните мрежи, че е преминал през…
На 3 май 2026 г. около 12:27 ч. в апартамент в Търговище възникнал остър конфликт,…
Министерството на правосъдието представи нова стратегическа рамка за по-прозрачен и предвидим избор на кандидати за…
Жителите и гостите на София ще могат да наблюдават демонстрационни полети с военна авиационна техника…
Leave a Comment