Затварянето на границата на Турция с България и Гърция е част от мерките, предприети срещу коронавируса, но превозите на товари между нея и двете ѝ съседни държави няма да бъде засегнат
Пътниците няма да могат да влизат или излизат през граничните пунктове Пазаркуле, Ипсала и Узункопру към Гърция, както и пунктовете Дерекьой, Хамзабейли и Капъкуле за България, според информация, получена от Анадолската Агенция, цитирана от Дарик.
Влизането на граждани през пристанищата на страната също беше взаимно спряно както към континентална Гърция, така и към гръцките острови.
От днес влизането по суша или море в Турция е забранен за гръцки и български граждани, както и за граждани на трети страни, които са били в България или Гърция през последните 14 дни.
Товарните превози бяха освободен от рестрикциите и ще се извършват според параметрите, определени от Министерството на здравеопазването и Министерството на търговията на Турция.
По публикацията работи: Ивайла Андонова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Десет непълнолетни са задържани във връзка със смъртта на 37-годишен мъж в Пловдив. Повечето от…
Тежък пътен инцидент с трагични последици е станал след преследване между гранични полицаи и автомобил,…
Тежък пътен инцидент е станал след преследване между гранични полицаи и автомобил с чуждестранни граждани.…
България, Румъния и Испания подписаха тристранно техническо споразумение за съвместна охрана на въздушното пространство.Испански изтребители…
Българската работна сила и бизнес общността навлизат в нов етап по отношение на минималното възнаграждение.…
Летните месеци носят не само високи температури, но и риск от инфекции. Според епидемиолога проф.…
Leave a Comment