България

Погнаха четирима, нарушили карантината във Великотърновско

Четири досъдебни производства за неспазване на задължителната карантина от страна на четирима граждани, ръководи Районната прокуратура – Павликени

Делата за престъпление по член 355, ал. 2 от НК, съгласно заповед на главен прокурор, ще бъдат взети под специален надзор на Апелативна прокуратура – Велико Търново, съобщават от Прокуратурата.

Проверката от Служители на полицейското управление в Павликени, е извършена на 17 март 2020 г. след подаден сигнал от РЗИ за четири лица, пристигнали от чужбина, подали декларация за това и поставени под карантина. При потърсването им по местоживеене в Бяла черква органите на РУ установили, че лицата – три жени и един мъж, са нарушили грубо предписанията на РЗИ за изолиране в домовете им.

Пресцентърът на Апелативната прокуратура напомня, че неспазване на карантинния период от 14 дни, предписан от РЗИ, може да доведе до наказание лишаване от свобода до 5 години и глоба от 10 000 до 50 000 лева.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Полицията се оттегля от района на „Петрохан“, разследването за смъртта на шестима души продължава

Във връзка с досъдебното производство за смъртта на шестима души в района на хижа „Петрохан“…

преди един час
  • България

ГДБОП разкри схема за източване на над 260 000 лева от еврофондове в Якоруда

ГДБОП разкри схема за незаконно усвояване на европейски средства в Якоруда. Разследването е под надзора…

преди 2 часа
  • България

Даниел Бузов: Случаят „Петрохан“ е планирана екзекуция на шестима души

По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…

преди 3 часа
  • България

Шишков: Експерти ще решат за бетонните мантинели по магистралите

Въпросът за въвеждането на бетонни разделителни съоръжения по българските автомагистрали трябва да се решава от…

преди 3 часа
  • България

Инфлацията в България през юни спада месечно, но остава 5.4% на годишна база

През юни 2026 г. потребителските цени в България намаляват с 0.9% на месечна база, показват…

преди 4 часа
  • България

Двегодишно дете пострада при катастрофа в село Арчар, започна разследване

Двегодишно дете е пострадало при катастрофа в село Арчар, а по случая е започнато разследване.Инцидентът…

преди 4 часа