Водата ще се пуска в 6 часа и ще спира в 22 часа. Водният режим в Перник ще бъде облекчен от 17 март.
Според новия график водата ще се пуска в 6 часа и ще спира в 22 часа, това съобщи управителят на местното ВиК Борислав Иванов, предаде БНР, цитирани от NOVA.
Новият по-лек режим се отнася както за Перник, така и за останалите населени места, които се водоснабдяват от язовир „Студена”. МОСВ е предвидило 1,2 млн. м3 вода за питейни нужди на Перник
В момента перничани имат вода само по 7 часа в денонощието- от 15 до 22 часа.
Въвеждането на по-лек режим е във връзка с усложнената епидемична обстановка и установените случаи на коронавирус в страната.
Той е временен и ще остане в сила до отшумяване на епидемията.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment