Категории България

Двама работници загинаха, докато строят магистрала „Хемус“

Двама работници загинаха при трудова злополука по време на строителни дейности на автомагистрала „Хемус“ край търговищкото село Буховци.

Окръжният прокурор на Търговище Диляна Стоянова обясни, че инцидентът е станал при срутване на бетонна колона, съобщава БНР.

„Срутила се е изграждаща се бетонна колона и от голяма височина са паднали двама работници и са починали на място. Ще бъде изискан доклад от Инспекцията по труда във връзка с констатациите, които те са направили. Ще се назначат необходимите експертизи”, каза тя.

Работата на обекта за днес е преустановена, съобщи на брифинг Диляна Стоянова.

На строежа край Буховци се е срутил част от виадукт – бетонна колона с височина около 15 метра, от която са паднали двамата работници.

Починалите на място (42 и 51 г.) са служители на шуменска фирма. Единият е от омуртагското село Врани Кон, а другият – от град Върбица. Образувано е досъдебно производство, което се води от Окръжната прокуратура в Търговище. Ще бъдат изяснени причините, довели до срутването на кофража; както и има ли неизпълнение на условията на труд, които да са в пряка причинна връзка с инцидента.

Мястото е посетено от директора на Инспекцията по труда в Търговище Галина Градинарова, от директора на ОД на МВР комисар Николай Ненков и от областния управител Митко Стайков, които също участваха в брифинга.

По думите на Градинарова фирмата е проверявана от Инспекцията по труда. Починалите имат трудови договори, имат заповед за полагане на извънреден труд за деня. Тепърва ще се изяснява има ли нарушения в технологичните и процедурните правила с оглед на дейностите, които са извършвани в момента на злополуката.

По публикацията работи: Ралица Петкова

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 3 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 4 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 4 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 4 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 4 дни