България

Привикали главния прокурор в президентството с SMS

Главният прокурор Иван Гешев е получил SMS от президентството, обясни самият той преди началото на днешното заседание на Пленума на ВСС.

„Не може главният прокурор да бъде привикван със SMS-си от едно лице, вероятно същият Митко, на който вероятно президентът Радев, вероятно казва да смачка проверката на Антикорупционната комисия по отношение на съпругата му. Отговорът ми беше ясен“, посочи главният прокурор пред журналисти, но не пожела да разкрие нито съдържанието на съобщението, нито кога е изпратено то.

Вчера прокуратурата съобщи, че преустановява всякакви контакти с президентството, освен официалната писмена кореспонденция, до произнасяне на Конституционния съд по делото даване на задължително тълкуване на разпоредбата на чл. 103 от Конституцията на Република България – норма, отнасяща се до имунитета на държавния глава.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Трагичен край на издирването на млада жена в Пирин

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 15 часа
  • България

Пенсиите чрез пощенските станции се изплащат до 22 юни

Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…

преди 16 часа
  • България

В 23:24 настъпва лятното слънцестоене и астрономическото лято

Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…

преди 17 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при проверка на 14 414 коли, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…

преди 17 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при акцията за пътна безопасност, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…

преди 17 часа
  • България

Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, има съмнения за фентанил

В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…

преди 21 часа