България

Пишеш бавно във видинско училище – шамаросват те

Агресия на учител към ученик. Майка на третокласник от видинско училище твърди, че преподавателка е ударила детето й, защото пишело бавно.

9-годишното момче учи в видинското училище „Любен Каравелов“. Майката разказва, че в средата на миналата седмица получила обаждане от учителката, съобщава NOVA.

„Тя ми се обади преди обяд и ми каза, че детето пише бавно и му се е скарала. И аз й казах – „Добре, няма проблем”. „Но аз много му повиших тон, да знаете”, казва още учителката. Казах й да ми даде детето, за да му обясня да пише по-бързо и да се старае. Тя ми обясни, че го е нашамарила, защото я е вбесил”, разказва Магдалена Каменова, чието дете е било ударено от учителката.

Случаят е от час по математика, твърди детето. Но това не били първите шамари. Детето било удряно от същата учителка и в края на октомври.

„Детето ми се обади разплакано по телефона. Аз отидох, повиках я, исках да разговарям с нея и тя си призна”, казва още Каменова.

В училището вече е започнала проверка. Учителката нямало да говори пред медии докато проверката не приключи.

„Няма ли право госпожата, класният ръководител на трети клас, да каже пред нас, какво се е случило? Дайте ми първо на мен време да се срещна с госпожата след като приключи учебните занятия, да изясним какво се е случило и какво не се е случило, и на следваща среща с вас да представим това, което, трябва да кажем”, заяви директорката на ОУ „Любен Каравелов“ – Видин Любка Найденова.

Третокласникът е за първа година в това училището. Досега е натрупал близо 80 отсъствия и според директорката има сериозни пропуски в обучението.

„И това, което е най-притеснителното е то няма мотивация за работа. Отказва наистина да работи и да пише. Това го знаем в тези месеци, в които учителката всячески се опитва да го адаптира към учебния процес. Разбира се шамаросването не е нито педагогично, нито методично. Не съм неин адвокат и не мога да я защитавам в момента, но трябва да изясня ситуацията, при която се е случило всичко това“, казва още Найденова.

Майката вече е уведомила полицията, наела е и адвокат.

„Колко може, толкова пише. И аз и обяснявам да му напише оценка, която отговаря на бавното му писане. Или да му напише забележка или да ме извикат в училище”, обясни Каменова.

Според майка на друго дете в класа, учителката е набедена, без да има вина.

„Възмутена съм от цялата тази помия, която се изля върху тази жена, която е един много способен преподавател“, каза Мая Цветанова.

Майката на удареното момче е категорична, че детето й няма да посещава повече училището и ще го премести отново. С него предстои да работи и психолог.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 3 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 4 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 4 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 4 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 4 дни